Rezidence

na Vidouli

180717_Bavorska-Jindrova-FINAL-! 0_titulka (1)

Místo stavby:

Rezidence na Vidouli se nachází v pražských Stodůlkách, oblíbené rezidenční čtvrtí, která kombinuje klidnější prostředí širšího centra metropole s výbornou dopravní dostupností. Projekt je umístěn na křížení ulic Jindrova a Za mototechnou a navazuje na přirozeně vzniklou strukturu rodinných domků. Je také v ideální pozici vůči rozvadovské spojce. Ta se nachází v blízkosti a nabízí perfektní dopravní napojení s dojezdovou vzdáleností patnácti minut do centra. Zároveň je spojka v tomto místě vedena v terénním zářezu a hluk tak k rezidenci nedoléhá. Kvalitní je i napojení na MHD. Ve vzdálenosti 100 metrů je zastávka K Fialce, kde pravidelně jezdí autobusové linky 149 a 168. Nejbližší metro Hůrka je vzdálené 7 minut (3 zastávky). Bezproblémový je dojezd do nemocnic Motol a Na Homolce, stejně tak k dalším důležitým bodům občanské vybavenosti. V docházkové vzdálenosti se nachází prodejna Lidl (350m) a také několik restaurací, autoservis, apod. Nejbližší nákupní centrum je OC Zličín, které se nachází v dojezdové vzdálenosti 5 minut. Nutné je také zmínit velmi přívětivou polohu vzhledem k přírodě. V blízkosti se nachází přírodní park Košíře-Motol, který nabízí spoustu zajímavých a příjemných míst. Nedaleko je také park na Fialce, Lesopark Řepy-Motol a park Cibulka.

Myšlenka projektu:

Hlavní myšlenkou projektu bylo vytvořit příjemné místo k rodinnému bydlení. Toto se propisuje jak do celkového vzhledu objektu, do dispozice, materiálového řešení, až po úpravy pozemku. Hmota navrhovaného objektu reaguje na stávající složitou urbanistickou situaci v okolí, vnáší do ni pořádek a vytváří stabilní bod pro okolí. Dům se opticky skládá ze tří částí, západní je vyčleněna pro fitness a s ním související aktivity, jako je fyzioterapie, skupinové cvičení, nebo masáže. Tyto služby budou moci noví majitelů bytů využívat v bezprostřední blízkosti domova. Dispozice bytů jsou koncipovány tak, aby vznikl prostor pro pohodlné, praktické a moderní rodinné bydlení. Byty umístěné na terénu mají k dispozici soukromou část zahrady s terasou, vyšší byty potom mají vždy lodžii nebo terasu. Všechny byty také mají vlastní sklad v podzemním podlaží a také vlastní parkovací místo. Na vrchu objektu je umístěn luxusní mezonetový byt, ke kterému náleží velkoplošná střešní terasa s výhledem na metropoli na jedné straně a s výhledem do přírody na straně druhé. Architektonické pojednání objektu a projektová dokumentace byla zpracována ateliérem Petr Lédl architekti.

Technický standard:

Velký důraz je kladen na technický standard a maximální bezúdržbovost pohodlného provozu bytu. Každý byt je vytápěn pomocí vlastního plynového kotle a má vlastní zásobník na ohřev vody, oboje si může uživatel regulovat podle svých potřeb. Tato zařízení jsou umístěna v uzamykatelné nice před vstupem do objektu. Ta bude dostupná z chodby i pro odečty energií, uživatele tedy nebudou obtěžovat případné termíny odečtů. Všechny byty mají na celém svém půdorysu instalováno podlahové vytápění, které je v koupelnách doplněno žebříkovým otopným tělesem. Akustická pohoda je zajištěna použitím kvalitních materiálů hrubé stavby, instalací hliníkových oken s izolačním trojsklem a především kvalitním zpracováním všech technických detailů a skladeb podlah. Jako materiál nosné konstrukce je použit železobetonový skelet, který je doplněn keramickými tvárnicemi. Podlahy jsou navrženy jako plovoucí, vždy je použita dostatečná vrstva kročejové izolace. Schodiště je také instalováno způsobem, který zabraňuje šíření kročejového hluku skrz konstrukce. Všechny byty mají zajištěno zařízení na nucenou výměnu vzduchu se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu (rekuperace). Toto zařízení umožňuje větrat za jakýchkoliv teplotních podmínek bez nutnosti otevírání oken. Všechny byty mají zároveň instalovány i klimatizační jednotky. Hliníková okna jsou vybavena nastavitelnými předokenními žaluziemi, které si může uživatel nastavovat dle svých potřeb. Z exteriéru je dům ve vybraných místech obložen keramickou dlažbou, pro správné vyniknutí obkladu jsou tvarovány kamenické rohy. Objekt má velmi čistý vzhled, který není ničím rušen. Okapní svody jsou vedeny pod fasádou, zábradlí jsou navržena ve stejném stylu jako fasáda. Celá konstrukce je důkladně zateplena, ošetřena proti pronikání vlhkosti a její energetická náročnost spadá do kategorie A – mimořádně úsporná. Velkoryse pojaté technické řešení je doplněno spoustou drobných detailů, jako je použití designových digitálních termostatů, nebo použitím kvalitních sanitárních výrobků od firmy Ravak a jejich doplňků od firmy Hansgrohe a elektrospotřebičů od firmy Electrolux. Realizaci objektu provedla firma Stavitelství Vlček.

Materiálový standard:

Na celém domě, jak v interiéru, tak i v exteriéru se uplatňuje velké množství kvalitní keramiky. Je zde použita celá škála vzorů a zpracování dlažeb a obkladů od italské firmy Marazzi, jejíž jméno je ve stavebnictví spojováno s tradicí, kvalitou a luxusním designem. V bytech je na podlahách použita kolekce Treverkhome, na stěnách potom kolekce Appeal, v mezonetovém bytě je to kolekce Steam. Vysoký standard udržují i dveřní křídla a zárubně od nejznámější tuzemské firmy Sapeli. Pro dosažení moderního designu jsou použity skryté zárubně, dveřní křídla jsou do většiny místností plná, do obývacího prostoru potom částečně prosklená, vše v šedém dekoru. Byty budou předány s instalovanou kuchyní a zařizovacími předměty v koupelnách a na WC. Kuchyně jsou vyráběny na míru od kuchyňského studia, v luxusním antracitovém dekoru. Tento dekor ladí s okenními rámy a předokenními žaluziemi, také v antracitové barvě.

Celý interiér je z hlediska designu koncipován tak, aby vytvořil světlé, elegantní a moderní pozadí pro nového majitele, který si byt zařídí dle svého a nebude nijak limitován.

Energetická naročnost

Národní kalkulační nástroj II verze 3.23

Galerie

Duben 2021

Stavba březen 2021

Stavba únor 2021

Stavba leden 2021

Stavba červen - prosinec 2020

Stavba leden - květen 2020

Stavba 2019

Okolí / Lokalita

Fitness v objektu
(Fitness Clinic)

Scroll to Top